Wybór domeny internetowej

Wybór nazwy domeny

Najważniejszym wyborem przy stworzeniu własnej strony internetowej jest nazwa domeny. Jeżeli istnieje taka możliwość należy wybierać unikalną nazwę – unikalna nazwa jednoznacznie definiuje naszą firmę. Kolejnym ważnym aspektem jest unikanie kresek, łączników. Nazwa domeny powinna być łatwa do zapamiętania. Przed wykupieniem domeny należy najlepiej się skontaktować się z osobą doświadczoną w tym temacie, aby sprawdziła czy dana domena nie posiada blokady w popularnych wyszukiwarkach. Czasami zdarza się, ze wybrana przez nas nazwa jest zajęta. W takim przypadku warto skontaktować się z właścicielem domeny.

Jakie wybrać rozszerzenie ?

Wybór rozszerzenia domeny ma krytyczne znaczenie dla jego późniejszego funkcjonowania na rynku. Rozszerzenia domen jest bardzo wiele.

Można je podzielić na:

  • Ze specyficzną końcówką – pl , au, us,
  • Bez specyficznej końcówki – net, info, eu.

Pomimo dużej ilości rozszerzeń wybór domeny jest bardzo bardzo trudny, ponieważ dużo popularnych nazw została już zajęta.

Nie rejestruj słabej nazwy domeny

Długa nazwa domeny powoduje problemy z zapamiętaniem jej. Konsekwencją ogólnej nazwy domeny jest problem wyszukaniem – w przypadku zapamiętania samej nazwy bez rozszerzenia.