Musisz wiedzieć, że Twoja strona internetowa będzie widnieć w wyszukiwarce dopiero wtedy, gdy Google odpowiednio ją zaindeksuje.
Jeśli przydarzyło Ci się chociaż raz, że Twoja strona nie pojawiła się podczas wyszukiwania w Google, to nie została zaindeksowana przed Google.
Poznaj najczęstsze tego powody:
Warto zapamiętać, że dostęp do Twojej strony musi zawierać zarówno przedrostek WWW jak i bez WWW, aby użytkownicy mogli łatwo odnaleźć Twoją witrynę internetową. Należy również wiedzieć, że obie nazwy trzeba dodać do konta Google Search Console, aby podlegały indeksacji.
Mogło się zdarzyć, że autor Twojej witryny, gdy korzystał z pliku robots.txt, mógł zablokować stronę przed indeksowaniem. Jeśli tak się stało, należy pozbyć się tagów blokujących robota z pliku i zapewni to bezpieczny powrót do indeksu.
Niekiedy dzieje się tak, że Google nie jest w stanie zaindeksować pewnych podstron, ponieważ roboty nie są w stanie ich przeskanować. Jeśli tak jest, to dodaj swoją stronę do Google Search Console, dzięki temu uzyskasz dostęp do poprawienia strony, dowiesz się o błędach oraz uzyskasz odpowiednie wskazówki jak je usunąć.
Często dotyka to nowo utworzone strony. Należy poczekać kilka dni, jeśli będzie dalej to samo po upływie wskazanego czasu, należy sprawdzić czy mapa strony została przesłana i działa prawidłowo.
Nikt nie lubi zbyt długiego ładowania strony. Jeśli Google to zaobserwuje to nie zaindeksuje Twojej witryny internetowej.
Zawartość oraz sama strona internetowa powinna mieć swój nieprzeciętny charakter. Google zależy, aby Twoja witryna była najwyższej jakości oraz posiadała nietuzinkowe cechy. Jeśli nie posiada takiego charakteru czy cech, często jest usuwana albo zajmuje niską pozycję w rankingu Google.
Istnienie dużej ilości takich samych stron czy zawartych treści często powoduje niezaindeksowanie przed Google. Duplikowanie strony ma niekorzystny wpływ na pozycję witryny.
Bagatelizowanie wskazówek oraz informacji Webmasterów często prowadzi do nałożenia filtra/bana przez Google.