Co zrobić, aby strona internetowa odniosła zwycięstwo?

W dzisiejszych czasach posiadanie dobrej strony internetowej jest nieodłącznym elementem odniesienia sukcesu wśród potencjalnych klientów. Posiadanie tylko i wyłącznie strony internetowej, a nieodpowiednie dbanie i posługiwanie się nią może doprowadzić do porażki, a nie zwycięstwa. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio ją pielęgnować. Klienci odwiedzając różne strony internetowe mają nadzieję na rozbudowane, pełno wartociowe podstrony i zakładki. Nie oszukujmy się, strona internetowa składająca się z 4 zakładek nie wzbudzi zainteresowania żadnego klienta.

A więc, jak stworzyć stronę, aby wzbudziła zainteresowanie?

  1. Każda usługa musi posiadać swoją podstronę.

Usługi stanowią najważniejszą część strony, a jednak coraz więcej autorów je tak w małym stopniu pielęgnuje. Warto wiedzieć, aby dla każdej usługi stworzyć swoją podstronę, aniżeli opisywać każdą usługę na jednej stronie w formie wypunktowanej listy. Taka stworzona podstrona powinna być odpowiednio skorygowana pod kątem SEO oraz odpowiadać na pytania zadane przez użytkowników. W ten sposób wszelka usługa otrzyma swój własny tzw. landing page z nieprzeciętnym adresem URL obejmującym słowa kluczowe, które są dla nas najbardziej istotne. Co ważniejsze, będzie zawierać niecodzienne nagłówki, meta dane, pełnowartościową treść danej usługi, co pozwoli na łatwiejsze korzystanie i wzbudzenie zainteresowania użytkowników.

  1. Antropomorfizacja, czyli tzw. uczłowieczenie strony.

Prawda jest taka, że to ludzie w największym stopniu tworzą firmę i dbają o jej sukces. Klienci o wiele bardziej zwracają uwagę na biznes, za którym stoją ludzie, a nie bezduszne maszyny. W ten sposób warto wiedzieć, aby ich uwzględnić oraz przedstawić rolę, jaką pełnią w firmie stwarzając dla nich osobne podstrony.

  1. Łączenie strony z portalami społecznościowymi.

W dzisiejszych czasach portale społecznościowe stanowią ogromny wpływ w świecie marketingu Internetowego. Odpowiednio udoskonalony oraz przyzwoicie prowadzony profil firmy na portalach społecznościowych zapewnia rozchwytywanie potencjalnych klientów oraz kanał dystrybucji. Social media są nieodłącznym elementem każdej firmy i nie warto z nich rezygnować. Warto więc, stworzyć koordynację między stroną WWW, a profilem, aby być w ciągłym kontakcie ze swoimi klientami. Strona internetowa naszej firmy powinna posiadać widoczne odnośniki do portali społecznościowych oraz zainstalowaną możliwość przekazywania jej zawartości wielu znajomym.

  1. Każda fizyczna siedziba musi posiadać swoją podstronę.

Większość firm posiada swoje placówki w wielu miejscowościach oraz przyjmuje tam swoich klientów. Warto zastanowić się nad ułatwieniem znalezienia ich w danym miejscu przez klientów w wyszukiwarce. Należy stworzyć osobne podstrony oraz uwzględnić w nich mapki z dokładną lokalizacją, danymi do kontaktu oraz godzinami otwarcia siedziby.

Ciekawostka: Pomyślcie o uwzględnieniu mikroformatów oraz połączeniu strony z odpowiednio zmodyfikowanymi wizytówkami na profilu Google Moja Firma.

  1. Przystosowanie do urządzeń mobilnych.

Coraz więcej ludzi, korzystając z telefonu czy tabletu poszukuje informacji o konkretnej firmie na stronach internetowych. Jeśli, strona WWW będzie stwarzać problemy oraz trudności w otwieraniu na urządzeniach mobilnych to użytkownik szybko z niej zrezygnuje i na pewno nie wróci. Strona musi być przystosowana do wyświetlania się na różnych wielkościach ekranów, a taki sposób wyświetlania strony nazywa się responsywnością od RWD (Responsive Web Design).

Stwarzanie strony WWW powinno być bardzo dobrze przemyślane i prowadzone „z głową”. Strona internetowa każdej firmy to jej tzw. „must have”, o który musi nieustannie dbać. Powyższe elementy to tylko część tego, o czym nie możemy zapominać.