5 cech przez które ludzie szybko opuszczają strony internetowe

Cechy przez które ludzie szybko zamykają strony internetowe

1. Zbyt długie ładowanie się strony

Jak wiemy obecny tryb życia powoduje, iż ludzie wiecznie się śpieszą. Każda strona www powinna jak najszybciej się ładować. Szybkie ładowanie możemy uzyskać poprzez optymalizacje zdjęć i kodu strony.

2. Nachalne reklamy

Częstych problem są wyskakujące nachalne reklamy, które powodują odstraszenie każdego potencjalnego użytkownika od czytania dalszej treści. Reklamy utrudniają i rozpraszają przed wyborem właściwego contentu strony. Dużym problem jest również wyskakujący okienko modalne np. z zapisem do mailingu. Przy każdym projekcie należy poważnie się zastanowić czy reklamy nie spowodują utraty klienta.

3. Przestarzały interfejs strony

Pierwsze wrażenie po wejściu na witrynę internetową jest najważniejsze. Już pierwsze kilka sekund zdecyduje czy klient zechce pozostać na stronie na dłużej czy odejdzie w ciągu kilku sekund. Należy zastanowić się do jakiej grupy docelowej trafi strona.

4. Zbity tekst

Zbity tekst potrafi sprawić, że trudno znaleźć najważniejsze informacje – skazuje użytkowników na czytanie całego tekstu od początku do końca. Dlatego warto podzielić tekst na poszczególne akapity, najlepiej z tytułami każdego. Dobrym sposobem jest pogrubienie ważnych słów kluczowych lub wylistowanie najważniejszych cech.

5. Strony internetowe bez wersji mobilnej

Responsywność w dzisiejszych czasach jest wymagana, ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych. Strona nieprzystosowana powoduje trudności w nawigacji.