Dobry blog na Twojej stronie internetowej

Dobry blog?
Obecnie większość firm posiada własnego bloga internetowego. Blogi ze względu na charakterystykę można podzielić na: prywatne, firmowe, sportowe, poradnikowe czy też kulinarne. Istnieje kilka rad, przez które blog przyniesie korzyści w postaci większej ilości wejść.

1. Przygotuj interesujące treści
Tuż przed założeniem bloga należy zastanowić się co powinien on zawierać i czym ma przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów. Ze względu na dużą konkurencje nie wystarczy jedynie założyć bloga i opisać czym się zajmujemy i w jaką grupę docelową celujemy. Ważnym aspektem jest także, aby znaleźć oryginalny sposób na prowadzenie bloga, który będzie w stanie wyróżnić się z konkurencji.

2. Formatuj treści wpisów
Standardowy tekst powinien zawierać :

  • listy,
  • pogrubione słowa kluczowe wpisów,
  • podział wierszy,
  • zdjęcia,

Ładnie sformatowany tekst przyciąga do siebie każdego odbiorcę co pozwala czytelnikowi na łatwiejsze przyswajanie treści.

3. Bądź systematyczny
Warto ustalić sobie odpowiedni harmonogram wstawiania wpisów. Najgorszym pomysłem jest tworzenie treści na bloga bardzo rzadko. Pokazuje to w oczach przeciętnego użytkownika brak stabilności.

4. Nagłówki
Staraj się tworzyć przyciągające nagłówki. W internecie jest strasznie dużo podobnych treści. Warto przyciągnąć każdego użytkownika.

5. Promuj bloga w Social Media
Obecnie każdy użytkownik znajduje się w Media społecznościowy. Znakomitym pomysłem jest prowadzenie profili w Social Media. Wykorzystując odpowiednie hashtagi możemy w łatwy sposób komunikować się z ludźmi zainteresowanymi.

6. Wykorzystaj złote zasady SEO
Google praktycznie z dnia na dzień optymalizuje sposób wyświetlania treści. Istnieje kilka zasad, które wydają się niezmienne:

  • krótki oraz przyjazne adresy URL,
  • unikalne tytuł artykułów,
  • używaj fraz kluczowych,
  • staraj się korzystać z Long Tail.

7. Bądź sobą

Każda firma jest unikalna oraz wyjątkowa. Bądź sobą. Włóż ciężką pracę, a efekty przyjdą same.