Cechy dobrej strony internetowej
  1. Przejrzystość strony

Bardzo ważne jest aby na stronie nie znajdowało się zbyt dużo elementów. Za duże przeładowanie informacjami powoduje, że strona staje się nieczytelna i ciężko znaleźć konkretne informacje co skutkuje tym, że przegląda się je z dużo mniejszą przyjemnością.

  1. Łatwość obsługi

Polega ona na tym, że osoba korzystająca ze strony będzie mogła bez problemu się po niej poruszać. Nie będzie potrzebowała pomocy innych ludzi czy też w przypadku zakupu jakiegoś produktu może dokonać tego samodzielnie bez oczekiwania na potwierdzenie, ponieważ wydłużenie czasu, który klient musi poświęcić na skorzystanie ze strony wywołuje w nim niechęć do korzystania z niej.

  1. Innowacyjność

Innowacyjność strony polega na tym, że jest ona stworzona tak aby wyróżniała się na tle innych stron internetowych z tego samego zakresu działalności. W tym celu należy dokładnie zbadać konkurencję aby znaleźć element, który umieścimy na naszej stronie www i nie będzie go posiadała inna strona lub mała jej część.

  1. Informacje kontaktowe

Niezwykle ważne jest aby kontakt do naszej firmy umieścić w widocznym miejscu lub takim, gdzie łatwo będzie go znaleźć. Z pewnością zwiększy to skuteczność strony internetowej.

  1. Bezpieczeństwo

Zadbanie o bezpieczeństwo strony internetowej jest podstawowym elementem szczególnie w przypadku strony www, która jest sklepem internetowym. Można to zrobić za pomocą certyfikatu SSL.

  1. Integracja z mediami społecznościowymi

Połączenie naszej strony internetowej z różnego rodzaju portalami społecznościowymi dale ogromne efekty w promowaniu naszej działalności. Na takich portalach jak Facebook czy Instagram zarejestrowanych jest tysiące potencjalnych klientów, a dzięki istnieniu na nich naszej firmy znacznie zwiększymy szansę na odnalezienie naszej strony www.

  1. Stworzenie wersji mobilnej

Obecnie coraz więcej osób posiada telefony typu smartfon czy też tablet. Dzięki stworzeniu naszej strony w wersji mobilnej umożliwimy poprawne jej odtwarzanie na urządzeniach typy smartfon czy tablet, co zwiększy komfort jej przeglądania.